Šīs nedēļas beigās gaidāmajā Rīgas atklātajā taekvondo čempionātā, kam šogad pirmo reizi piešķirts G1 klases statuss, piedalīsies 382 sportisti no 81 komandas un 28 valstīm.

Pirmo reizi vēsturē Latvijas Taekvondo federācijai (LTKF) piešķirtas tiesības rīkot pasaules reitinga G klases turnīru, ko atzīst arī Pasaules taekvondo federācija (WTF) un tas iekļauts oficiālajā sacensību kalendārā.

Dalība G klases turnīros un ieņemtās vietas šādās sacensībās ļauj sportistiem nopelnīt svarīgus pasaules reitinga punktus, kas savukārt tiek ņemti vērā pretinieku lozēšanā tādos turnīros kā Eiropas un pasaules čempionāti.

Taekvondo sporta lielvalstīs ir liela iekšējā konkurence par vietu valstsvienības sastāvā, tāpēc G klases turnīros atļauts startēt ne tikai izlašu sportistiem, bet arī atlētiem, kuri sacensībās pārstāv savu klubu. Kā zināms, Eiropas un pasaules čempionātos, kā arī olimpiskajās spēlēs katrā svara kategorijā drīkst piedalīties tikai viens valsts pārstāvis.

G klases sacensībās drīkst tikt pārstāvētas tikai tās nacionālās federācijas, kuras iekļautas WTF biedru sarakstā. Tāpat šāda reitinga turnīros drīkst piedalīties tikai tie sportisti, kuriem ir GAL licences.

Sestdien un svētdien gaidāmajās sacensībās pieaugušo, junioru un kadetu vecuma grupu sportisti sacentīsies G1 klases turnīrā, taču bērni piedalīsies jau tradicionālajā Rīgas atklātajā čempionātā.

Lai arī reģistrācija G1 klases sacensībām noslēgusies, TaekoPlan mājaslapā vēl joprojām turpinās reģistrācija bērnu turnīram, kas norisināsies paralēli. Bērnu vecuma sacensībās drīkst reģistrēties arī sportisti, kuri nepārstāv kādu WTF biedru sarakstā iekļautu nacionālo federāciju.

Nākamās Sacensības

Vilnius Cup 30. septembris Viļņa, Lietuva Nolikums Reģistrācija

Reģistrācija

TaekoPlan

Pēdējā Galerija

Ambassador's Cup 2022

Ambassador's Cup 2022

Labākie Reitingā

Pieaugušie - Anastasija Koroļova

Juniori - Viktorija Helviga

Kadeti - Anastasija Močaļina

Bērni - Dmitrijs Ivaņecs