Taekwondo

Federācijas galvenais darbības virziens ir saistīts ar Olimpiskā taekvondo attīstību Latvijas valsts teritorijā. No LTKF dibināšanas brīža 1989.gadā visa darbība bija virzīta uz Olimpiskā taekvondo sportistu sagatavošanu un Latvijas valsts vārda nešanu pasaules mēroga sacensībās. Galvenais darbības virziens bija un ir savstarpējā sadarbība ar Latvijas Olimpisko komiteju, bet stratēģiskais plāns pirmajos dibināšanos gados bija iekļūt Pasaules Taekvondo (WT – World Taekvondo) un Pasaules Taekvondo Eiropa (WTE – World Taekwondo Europe) sastāvā.

LTKF ar Latvijas Olimpisko komiteju tika atzīta 19.oktobrī 1989.gadā un par pilntiesīgo World Taekvondo locekli kļuva 1993.gada augustā. No iestāšanās momenta un līdz pat šodienai LTKF ir vienīgā taekvondo organizācija Latvijā, kurai ir tiesības oficiāli pārstāvēt valsti visās starptautiskajās sacensībās sporta veidā – Olimpiskais taekvondo.
Olimpiskais taekvondo – tas ir taekvondo, kas atzīts ar Starptautisko Olimpisko komiteju un ir iekļauts oficiālajā Olimpisko spēļu programmā. Visu darbību, kas saistīta ar Olimpiskā taekvondo attīstību pasaulē veic World Taekvondo. WT ir atzīta kā pasaules organizācija, kura attīsta taekwondo ar starptautisko sporta asociāciju Sport Accord (iepriekš GAISF).
No World Taekvondo dibināšanas brīža 1973.gadā sacensību noteikumi, pēc kuriem tiek rīkotas sacensības, krasi izmainījās, bet pati galvenā, nozīmīgākā ir tā, kas palika arī līdz šai dienai- sitienu tehnika ar kājām pilnā kontaktā. Tas ļāva izveidot unikālu un aizraujošu, skatītājiem baudāmu sacensību veidu, un, kur pastāvīgi attīstās aizsardzības ekipējums, cīņas sacensību dalībniekiem ir tapušas mazāk bīstamas un traumējošas.
Olimpiskā taekvondo sporta sacensību noteikumi- tā ir divu sportistu cīņa, kurā uzvarētājs ir tas, kurš nopelnīja lielāku punktu skaitu vai, kad pretinieks nav spējīgs turpināt cīņu pēc vairākiem faktoriem (diskvalifikācija, nokauts u.t.t.). Punktus pieškir elektroniskā sistēma, kur jābūt noteikts sitiena spēks un tam jābūt izpildītam konkrētajā uz ķermeņa vietā.
Izejot no Olimpiskā taekvondo sparinga noteikumiem, World Taekwondo (WT) attīsta arī tradicionālo taekvondo, kas bāzējas uz dažādām Korejas pussalas cīņas mākslām. Dažāda ranga sacensības, pat līdz Pasaules Čempionātam, tiek organizētas arī formālos vingrinājumos (poomsae). Bet tādas sacensības nav iekļautas Olimpisko Spēļu programmā.

Nākamās Sacensības

San Marino Open 29. jūnijs - 30. jūnijs Serravelle, Sanmarīno Nolikums Reģistrācija

Reģistrācija

TaekoPlan

Pēdējā Galerija

Latvijas Čempionāts 2023

Latvijas Čempionāts 2023

Labākie Reitingā

Pieaugušie - Anastasija Koroļova

Juniori - Viktorija Helviga

Kadeti - Anastasija Močaļina

Bērni - Dmitrijs Ivaņecs