Para Taekwondo

Paralimpiskais taekvondo (saīs. Para-taekwondo) – tas ir viens no World Taekwondo un LTKF, kā šīs pasaules organizācija locekle, darbības virzieniem. Para-taekwondo sacensību noteikumu bāze ir tāda pati kā Olimpiskajam taekvondo, taču nepieciešami daži papildinājumi, kas saistīti ar sportistu funkcionālajām spējām šajā sporta veidā.

2009.gadā WT rīko pirmo Pasaules Čempionātu Baku, kura panākumi lika pamatus attīstībai un regulārām sacensībām šajā taekvondo virzienā. Līdz 2013.gadam bija rīkoti četri Pasaules čempionāti un divi Eiropas čempionāti. Katras sacensības izrādīja arvien lielāku interesi uz šo taekvondo virzienu un katras nākamās sacensības pulcēja arvien lielāku skaitu dalībnieku no dažādām pasaules valstīm.

Para- taekwondo sacensībās tiek pielaisti sportisti ar dažādu roku invaliditātes pakāpi. Visi sportisti tiek dalīti divās grupās, kur katra grupa sacenšas par medaļām savā svara kategorijā. Pirmā grupa- sportisti ar amputētām augšējām ekstremitātēm līdz elkoņa locītavai (viena vai abas rokas) Otrā grupa- ar amputētām augšējām ekstremitātēm virs elkoņa locītavas (viena vai abas). Pie Para-taekwondo sacensībām tiek pielaisti arī tādi sportisti, kuriem ir augšējo ekstremitāšu cerebrālā paralīze.

Sacensību noteikumi aizliedz izpildīt sitienus galvā. Zona, kur tiek izpildīti sitieni- elektroniskā aizsardzības veste. Vienīgā atšķirība no Olimpiskā taekvondo ir tāda, ka šajā taekvondo virzienā netiek izpildīti sitieni galvas zonā.

Nākamās Sacensības

Riga Open 14. septembris - 15. septembris Rīga, Latvija Nolikums Reģistrācija

Reģistrācija

TaekoPlan

Pēdējā Galerija

Latvijas Čempionāts 2023

Latvijas Čempionāts 2023

Labākie Reitingā

Pieaugušie - Anastasija Koroļova

Juniori - Viktorija Helviga

Kadeti - Anastasija Močaļina

Bērni - Dmitrijs Ivaņecs