Latvijas taekvondo cīkstone Inese Tarvida trešdien izcīnīja trešo vietu Dienvidkorejas apgabalā Mudžu notiekošajā pasaules čempionātā, tādējādi gūstot lielāko panākumu valsts vēsturē šajā sporta veidā.
Talantīgā Tarvida, kura turnīrā bija izlikta ar sesto numuru, pasaules meistarsacīkšu pusfinālā sīvā cīņā ar 5:11 piekāpās pērnā gada Eiropas čempionei un šo sacensību otrajam numuram Tatjanai Kudašovai no Krievijas, svarīgos punktus zaudējot tikai trešā raunda izskaņā. Tiesa, Tarvida jau čempionāta sākumā bija viena no favorītēm svara kategorijā sievietēm līdz 53 kilogramiem, ko arī apliecināja ar izcīnītu bronzas godalgu.
Pirmā kārta Inesei bija brīva, taču otrajā kārtā latviete ar 11:1 pārliecinoši pārspēja austrieti Kristinu Šēnegeri. Savukārt astotdaļfinālā Tarvida ar 6:2 uzvarēja dānieti Sāru Maliku.
Ceturtdaļfinālā Tarvida sīvā cīņā ar 4:3 pieveica Dienvidkorejas sportisti Mindžeonu Kimu, kurai šajā svarā bija trešais numurs. Zīmīgi, ka uzvaras sitienu galvā latviete guva vien trešajā raundā, kad līdz cīņas beigām bija palikušas vien 33 sekundes.
Šis ir lielākais sasniegums Latvijas taekvondo vēsturē, jo iepriekš neviens latvietis nebija spējis izcīnīt medaļu pasaules čempionātā.
Tāpat šajās sacensībās Latviju pārstāvēja arī Ineses jaunākā māsa Jolanta, kura spēkojās svara kategorijā līdz 57 kilogramiem. Pirmajā kārtā Jolanta ar 8:6 uzvarēja Adrianu Martinesu no Venecuēlas, taču pēc tam sīvā cīņā ar 4:5 piekāpās turcietei Hatičei Kubrai Ilgun, sacensības noslēdzot dalītā 17.vietā. Jāpiebilst, ka vēl pēc diviem raundiem Jolanta bija iedzinējos ar 1:5, taču pēdējās divās minūtēs spējusi samazināt rezultāta starpību.
Vīru konkurencē Latviju pārstāvēja Iļja Čemis, kurš svarā līdz 68 kilogramiem pirmajā cīņā ar 2:22 piekāpās pieredzējušajam Afganistānas cīkstonim Rohullaham Nikpajam.

Nākamās Sacensības

San Marino Open 29. jūnijs - 30. jūnijs Serravelle, Sanmarīno Nolikums Reģistrācija

Reģistrācija

TaekoPlan

Pēdējā Galerija

Latvijas Čempionāts 2023

Latvijas Čempionāts 2023

Labākie Reitingā

Pieaugušie - Anastasija Koroļova

Juniori - Viktorija Helviga

Kadeti - Anastasija Močaļina

Bērni - Dmitrijs Ivaņecs