Pirms nedēļas notikušais Rīgas atklātais čempionāts, kam šogad pirmo reizi tika piešķirts G1 klases statuss, aizvadīts ļoti veiksmīgi, pauda Pasaules taekvondo federācijas (WTF) pārstāvji, īpaši atzīmējot tehnisko darbinieku Marka Baranovskija un Leona Močalina darbu.

“Godīgi sakot, lielu mīnusu nebija. Jāņem vērā arī tas, ka šī bija pirmā reize, kad Rīga uzņēma G1 klases taekvondo turnīru. Gan tiesneši, gan video atkārtojumu sistēma, gan elektronika bija augstā līmenī un bez ievērojamām problēmām, kas arī ir panākumu atslēga šādu čempionātu rīkošanā,” pauda WTF Tiesnešu komitejas priekšsēdētājs Šakirs Šelbats.

Pirmo reizi vēsturē Latvijas Taekvondo federācijai (LTKF) tika piešķirtas tiesības rīkot pasaules reitinga G klases turnīru, kas iekļauts oficiālajā WTF sacensību kalendārā.

Kā zināms, “Riga Open” sacensībās starp pieaugušajiem savā svara kategorijā zelta medaļu izcīnīja Inese Tarvida, taču pie bronzas godalgas tika Viktorija Ivaņnikova. Tāpat trešo vietu ieguva juniors Markuss Vasiļjevs un kadets Andrejs Zaharenkovs.

“Jūs ar nelielu kolektīvu izdarījāt milzīgu darbu. Sākumā gan mazliet uztraucāmies, jo, piemēram, Maskavā tik pat lielā turnīrā darbu veica ap 100 cilvēkiem, taču šeit Rīgā tas tika paveikts ar daudz mazāku brīvprātīgo skaitu. Jūs likāt uzsvaru uz kvalitāti, ne kvantitāti,” norādīja sacensību galvenais tiesnesis un Krievijas Taekvondo savienības Tiesnešu komitejas priekšsēdētājs Andrejs Hegajs. “Ja parasti starptautiskos turnīros par brīvprātīgajiem tiek izvēlēti pusaudži, kuriem bieži patīk arī atpūsties, tad šeit “Riga Open” brīvprātīgie darbojās kā zaldāti un visu veica ļoti operatīvi.”

“Riga Open” turnīrā tika izmantotas “Daedo” elektroniskās vestes un ķiveres, kā arī “TaekoPlan” sistēma, kuru veiksmīgi pārvaldīja Marks Baranovskijs un Leons Močalins.

“Ja cieši analizē, tad katrā turnīrā var atrast pa kādam trūkumam, taču Rīgas čempionātā lielu mīnusu nebija,” piebilda Hegajs. “Turpretī par milzīgu plusu varu nosaukt tehniskos darbiniekus Marku un Leonu, kuri regulāri strādā ar mūsu sistēmu. Šie kolēģi ir visoperatīvākie no visiem tehniķiem, ar kuriem esmu strādājis. Ja bija nepieciešamas izmaiņas turnīra gaitā, Marks un Leons nejautājot to uzreiz arī paveica. Tādā veidā saīsinājām nevajadzīgās pauzes un turnīru beidzām ātrāk, nekā tas tika plānots.”

Arī Šelbats slavēja tehniskos darbiniekus Marku un Leonu, taču minēja, ka būtu jāpārdomā sporta zāles noformējums un jāpiestrādā pie niansēm, piemēram, tehnisko darbinieku un sekretariāta galdu novietošana mazliet augstāk virs pārējiem galdiem.

Sacensības norisinājās uz četriem astoņstūra laukumiem un viena kvadrāta korta. Katru dienu sacensības sāka ar jaunākiem cīkstoņiem – bērniem un kadetiem -, un tikai tad, kad tika aizvadīti viņu svara kategoriju fināli, cīņās iesaistījās arī juniori un pieaugušie sportisti.

“Arī mūsu izvēlētais sacensību formāts bija labākais. Gan bērniem, gan viņu vecākiem sacensību zālē nebija jāpavada visa diena. Viņi bija brīvi diezgan ātrā laikā,” atzina WTF Tiesnešu komitejas priekšsēdētājs.

Kopā Rīgas atklātajā čempionātā piedalījās 373 sportisti no 75 klubiem un 26 valstīm, no kuriem 157 cīkstoņi sacentās G1 klases turnīrā pieaugušajiem.

Dalība G klases turnīros un ieņemtās vietas šādās sacensībās ļauj sportistiem nopelnīt svarīgus pasaules reitinga punktus, kas savukārt tiek ņemti vērā pretinieku lozēšanā tādos turnīros kā Eiropas un pasaules čempionāti.

Lai arī uz goda pjedestāla kāpa vairāki mājinieki, tai skaitā arī liels bērnu skaits no dažādiem Latvijas klubiem, svarīgos pasaules reitinga punktus nopelnīja tikai Tarvida un Ivaņnikova, jo viņas sacentās pieaugušo konkurencē.

“Šis turnīrs notika visai ātri pēc olimpiskajām spēlēm. Ir pašsaprotami, ka spēcīgākie sportisti vēlas mazliet atpūsties un sadziedēt mikrotraumas pēc četrgades lielākā turnīra, tāpēc arī negaidījām šādas klases sportistus Rīgas turnīrā. Taču pirmajam G1 klases turnīram 400 sportisti ir labs rādītājs,” stāstīja Šelbats. “Nākamgad šajā turnīrā noteikti piedalīsies vairāk sportistu. Rīga atrodas diezgan labā ģeogrāfiskā pozīcijā – tepat ir Eiropa, valsts atrodas tuvu Skandināvijai un Krievijai. Esmu pārliecināts, ka šim turnīram ir spoža nākotne.”

Taekvondo sporta lielvalstīs ir liela iekšējā konkurence par vietu valstsvienības sastāvā, tāpēc G klases turnīros atļauts startēt ne tikai izlašu sportistiem, bet arī atlētiem, kuri sacensībās pārstāv savu klubu. Kā zināms, Eiropas un pasaules čempionātos, kā arī olimpiskajās spēlēs katrā svara kategorijā drīkst piedalīties tikai viens valsts pārstāvis.

G klases sacensībās drīkst tikt pārstāvētas tikai tās nacionālās federācijas, kuras iekļautas WTF biedru sarakstā. Tāpat šāda reitinga turnīros drīkst piedalīties tikai tie sportisti, kuriem ir GAL licences.

Nākamās Sacensības

Polish Open 21. septembris - 22. septembris Varšava, Polija Nolikums Reģistrācija

Reģistrācija

TaekoPlan

Pēdējā Galerija

Latvijas Čempionāts 2023

Latvijas Čempionāts 2023

Labākie Reitingā

Pieaugušie - Anastasija Koroļova

Juniori - Viktorija Helviga

Kadeti - Anastasija Močaļina

Bērni - Dmitrijs Ivaņecs