Rīgas atklātajam taekvondo čempionātam Riga OPEN, kas norisinājās 8. – 9. oktobrī, 2016. gadā pirmo reizi vēsturē piešķirts G1 klases statuss. Tagad Latvijas Taekvondo federācijai (LTKF) ir piešķirtas tiesības rīkot pasaules reitinga G klases turnīrus, ko atzīst arī Pasaules taekvondo federācija (WTF) un tas iekļauts oficiālajā sacensību kalendārā.

Dalība G klases turnīros un ieņemtās vietas šādās sacensībās ļauj sportistiem nopelnīt svarīgus pasaules reitinga punktus, kas savukārt tiek ņemti vērā pretinieku lozēšanā tādos turnīros kā Eiropas un pasaules čempionāti.

Taekvondo sporta lielvalstīs ir liela iekšējā konkurence par vietu valstsvienības sastāvā, tāpēc G klases turnīros atļauts startēt ne tikai izlašu sportistiem, bet arī atlētiem, kuri sacensībās pārstāv savu klubu. Kā zināms, Eiropas un pasaules čempionātos, kā arī olimpiskajās spēlēs katrā svara kategorijā drīkst piedalīties tikai viens valsts pārstāvis.

G klases sacensībās drīkst tikt pārstāvētas tikai tās nacionālās federācijas, kuras iekļautas WTF biedru sarakstā. Tāpat šāda reitinga turnīros drīkst piedalīties tikai tie sportisti, kuriem ir GAL licences.

Latvijas taekvondo cīkstoņi 450 sportistu konkurencē, kas bija atbraukuši no 30 valstīm, izcīnīja 3 godalgas. Zelta medaļu izcīnīja Inese Tarvida, savukārt uz goda pjedestāla trešā augstākā pakāpiena kāpa Markuss Vasiļjevs un Viktorija Ivaņņikova.

Nākamās Sacensības

Riga Open 14. septembris - 15. septembris Rīga, Latvija Nolikums Reģistrācija

Reģistrācija

TaekoPlan

Pēdējā Galerija

Latvijas Čempionāts 2023

Latvijas Čempionāts 2023

Labākie Reitingā

Pieaugušie - Anastasija Koroļova

Juniori - Viktorija Helviga

Kadeti - Anastasija Močaļina

Bērni - Dmitrijs Ivaņecs